Rejestr zmian 

Treść archiwalna z dnia: 2009-01-16 14:24:08Moja sprawa / Budownictwo i zagospodarowanie przestrzenne / Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu / Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego


Podstawa prawna

  • Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz.U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm. )
Rozporządzenia wykonawcze do ustawy:
  • " Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
  • " Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy.

  • " Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej ( Dz.U. Nr 225, poz. 1635 )
  • " Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego ( jt.: Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm. )

Jednostka odpowiedzialna

Referat Administracji Mieniem Komunalnym i Planowania Przestrzennego
Kierownik - Małgorzata Ząbkiewicz, pok. Nr 37 , tel. ( 0-13 ) 4622062 wew.66
Młodszy Referent - Marzena Kozubek, pok. nr 35
tel./fax ( 0-13 ) 4622062 wew. 68
e-mail: amk@zagorz.pl

Wymagane dokumenty

  • kopia mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, kopia mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasoby geodezyjnego i kartograficznego, obejmujących teren, którego wniosek dotyczy i obszaru , na który ta inwestycja będzie oddziaływać (3 egz. )
  • opracowanie zawierające charakterystykę zabudowy i zagospodarowania terenu ( część opisowa i graficzna )
  • wypis pełny z ewidencji gruntów na działkę objętą wnioskiem oraz wypisy uproszczone na działki sąsiednie
  • zapewnienie właściwej jednostki organizacyjnej o możliwości przyłączenia obiektu do sieci miejskich - dot. działek zlokalizowanych w zasięgu tych sieci lub umowy zawarte z zarządzającymi sieciami infrastruktury technicznej - dot. działek zlokalizowanych poza zasięgiem sieci miejskich
  • upoważnienie udzielone osobie działającej w imieniu wnioskodawcy - oryginał bądź urzędowo poświadczony odpis
  • w przypadku wniosku składanego przez osobę prawną " odpis aktualny z Rejestru Przedsiębiorców " Krajowego Rejestru Sadowego.
Sposób załatwienia sprawy

Ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego, w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, następuje w drodze decyzji administracyjnej na wniosek inwestora.

Organ wydający decyzję:
  1. w pierwszej kolejności, sprawdza wniosek pod względem formalnym ( kompletu załączonych wymaganych dokumentów ) oraz pod względem merytorycznym ( treści wniosku i wymaganych załączników do wniosku )
W przypadku niekompletnego wniosku, organ wydający decyzję wzywa wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku o brakujące dokumenty, określając termin ich doręczenia, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.

Po stwierdzeniu kompletności wniosku i braku niezgodności z przepisami prawa , organ administracji publicznej:
  1. analizuje warunki i zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy, wynikających z przepisów odrębnych oraz stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewiduje się realizację inwestycji.
  2. zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego:
    • Inwestora oraz właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości, na których będzie lokalizowana inwestycja celu publicznego na piśmie
    • natomiast pozostałe strony postępowania, czyli każdego, czyjego interesu prawnego lub obowiązku dotyczy postępowanie albo kto żąda czynności organu ze względu na swój interes prawny lub obowiązek, organ zawiadamia w drodze obwieszczenia, a także w sposób zwyczajowo przyjęty - w tym przypadku zawiadomienie bądź doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od daty publicznego ogłoszenia - art. 49 Kpa
  3. uzgadnia projekt decyzji z właściwymi organami - uzgodnienie następuje w drodze postanowienia - art. 106 Kpa
  4. zawiadamia o wydanych postanowieniach strony postępowania w sposób wymieniony w pkt 2
  5. wydaje decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego
  6. zawiadamia o wydanej decyzji strony postępowania w sposób wymieniony w pkt 2

Pouczenie: Po 14 dniach od daty doręczenia stronom ( dot. doręczenia na piśmie oraz poprzez obwieszczenie ) decyzji , Inwestor powinien zgłosić się do tut. Urzędu ( pok. Nr 35 ) z otrzymaną decyzją, celem potwierdzenia jej ostateczności. ( pod warunkiem, że strona nie złożyła odwołania od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie )

Opłaty

Wydanie decyzji podlega opłacie skarbowej w wysokości 107 zł.
Termin załatwienia sprawy

W terminie 1 miesiąca od dnia złożenia wniosku wraz z kompletem wymaganych załączników, w sprawach szczególnie skomplikowanych - w terminie do 2 miesięcy

Do terminów tych nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.
O każdym przypadku nie załatwienia sprawy w w/w terminie, organ wydający decyzję zawiadomi strony, podając przyczyny zwłoki i wskaże nowy termin załatwienia sprawy.


Uwagi

  1. Miejsce złożenia dokumentów:
    Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami oraz opłatą skarbową na podanie i od załączników należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu czynnym:
    - poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
    - wtorek, środa, czwartek w godz. 7:30 - 15:30
    - piątek w godz. 7:30 - 14:30
    lub przesłać na adres:
    Urząd Miasta i Gminy Zagórz,
    ul. 3 Maja 2, 38-540 Zagórz

  2. Tryb odwoławczy:
    Odwołanie od decyzji wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie za pośrednictwem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji stronie.
    Odwołanie od decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego powinno zawierać zarzuty odnoszące się do decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie.
  3. Wpłaty opłaty skarbowej należy dokonać
    • gotówką w kasie Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, ul. 3 Maja 2
      lub
    • bezgotówkowo na rachunek Urzędzu:
      Podkarpacki Bank Spółdzielczy O/Sanok

      Nr 11 8642 0002 2001 0000 4356 0004

    z chwilą złożenia wniosku


Pliki do pobrania

  1. Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego
  2. Informacja dot. wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego
  3. Informacja dot. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego
Liczba odwiedzin: 583079