Ogłoszenia 

DECYZJA o środowiskowych uwarunkowaniach na przebudowe ulic Ogrodowej i Piekarskiej w Sędziszowie Młp.
12 grudnia 2006

   BURMISTRZ                                                                                                        SĘDZISZOWA MŁP.                            Sędziszów Mlp. dnia 2006-11-22

PP i GG./P/7660/11/06

 

 

DECYZJA

o środowiskowych uwarunkowaniach zgody

na realizację przedsięwzięcia

 

            Na podstawie art. 46a ust. 7, pkt.  4 w związku z art. 46 ust. 1, art. 48 ust.1,  art. 56 ust. 2, 3, 4 i 7, 8 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627 ze zm.), oraz  art. 104 i art. 106 § 1 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. Nr 98, poz. 1071 z 2000 r. ze zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt. 56 i pkt. 72a oraz § 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco pogorszyć stan środowiska oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzania raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 ze zm. – Dz. U. z 2005 r. Nr 92, poz. 769) po rozpatrzeniu wniosku Gminy  Sędziszów Młp.  z dnia 29 sierpnia 2006 r.

o r z e k a m

1. Wyrazić zgodę na realizację inwestycji polegającej na:        

przebudowie ulic Ogrodowej i Piekarskiej w Sędziszowie Młp. z kanalizacją deszczową na działkach nr ewid. 496, 574, 601, 1698, 1699/3, 1699/5.

2. Ustalić następujące warunki realizacji przedsięwzięcia na rzecz  Gminy Sędziszów Młp.

 

1. Rodzaj i miejsce realizacji przedsięwzięcia.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa ulic : Ogrodowej i Piekarskiej w Sędziszowie Młp. z kanalizacją deszczową na działkach nr ewid. 496, 574, 601, 1698, 1699/3, 1699/5 w zakresie:

-  przebudowy jezdni i chodnika

- przebudowy kanalizacji deszczowej (kanalizacja deszczowa  obejmować będzie studnie rewizyjne, wpusty uliczne, osadnik , separator oraz kanały żelbetowe)

- w miejsce istniejącej nawierzchni z trylinki na ulicy Ogrodowej oraz zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ulicy Piekarskiej projektuje się nawierzchnię bitumiczną na podbudowie z kruszywa łamanego

- chodniki zaprojektować z kostki betonowej.

 

2. Warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich:

Projektowana przebudowa drogi jest budową liniową usytuowaną w obrębie istniejących ulic: Ogrodowej i Piekarskiej.

Powierzchnia terenu przewidziana pod inwestycję (przebudowę ulic)  ok. 4 200 m².

Kanalizacja deszczowa przedmiotowych ulic obejmuje: studnie rewizyjne 26 kpl., wpusty uliczne  36 szt., osadnik 1 kpl., separator 1 kpl., kanały żelbetowe: Ø 30 – 227 m, Ø  40 – 398 m.

3. Odpady z terenu budowy zagospodarować w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi. W pierwszej kolejności odpady należy poddać odzyskowi, a jeżeli z przyczyn technologicznych nie jest on możliwy lub nie jest uzasadniony z przyczyn ekologicznych lub ekonomicznych, odpady należy przekazać do unieszkodliwienia specjalistycznym firmom prowadzącym działalność w zakresie gospodarowania odpadami posiadające wymagane prawem zezwolenia.

Prace związane z wykorzystaniem maszyn i urządzeń mechanicznych winny być prowadzone w porze dziennej.

Wszystkie materiały do zrealizowania zamierzonego przedsięwzięcia  dostarczyć bezpośrednio na plac budowy. Wyjątek stanowić będzie  wykonanie przebudowy z kruszywa łamanego.

Nie przewiduje się poboru energii elektrycznej, natomiast sprzęt pracujący na budowie wyposażony będzie we własne silniki.

 

3.  Wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym:

 

Zastosować materiały zapewniające ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem na środowisko.

Teren po zakończeniu robót budowlanych należy uporządkować..

Odprowadzenie wód opadowych z ulic zaprojektować do rzeki Bystrzyca z uwzględnieniem separatora, osadnika  i istniejącego kolektora prowadzonego od ulicy Partyzantów  do rzeki Budzisz.

 

4.  Wymogi w zakresie przeciwdziałania skutkom awarii przemysłowych, w odniesieniu do przedsięwzięć zaliczanych do zakładów stwarzających zagrożenie wystąpienia poważnych awarii :

nie określa się z uwagi na brak możliwości wystąpienia awarii.

 

5.  Wymogi w zakresie ograniczania transgranicznego oddziaływania na środowisko w odniesieniu do przedsięwzięć, dla których przeprowadzono postępowanie dotyczące transgranicznego oddziaływania na środowisko :

nie wymagane w przedmiotowej sprawie.

 

6. Stwierdzenie konieczności utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania – w przypadku, o którym mowa w art. 135 ust. 1 ustawy :

nie stwierdza się konieczności utworzenia takiego obszaru 

lokalizacja przedsięwzięcia (inwestycji) i jej zasięg oraz zastosowane technologie wykazują, że realizacja przedsięwzięcia nie powoduje oddziaływania poza obszar  przedsięwzięcia.

Jednocześnie postanawiam nałożyć na wnioskodawcę następujące obowiązki:

Dotyczące zapobiegania, ograniczania oraz monitorowania oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a także wykonania kompensacji przyrodniczej :

W obszarze planowanego przedsięwzięcia nie występuje żadna roślinność, wobec powyższego nie zachodzi potrzeba wykonania kompensacji przyrodniczej.

Ponadto oddziaływanie przedsięwzięcia na środowisko nie wykracza poza działki położone w liniach rozgraniczających drogi – brak więc podstaw do zapobiegania, ograniczania i monitorowania oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Charakterystyka całego przedsięwzięcia stanowi załącznik do niniejszej decyzji.

 

                                                           U z a s a d n i e n i e

            Gmina Sędziszów Młp. wystąpiła z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na: przebudowie zulic Ogrodowej i Piekarskiej w Sędziszowie Młp. z kanalizacją deszczową na działkach nr ewid. 496, 574, 601, 1698, 1699/3, 1699/5 przedkładając wymagane dokumenty, w tym charakterystykę przedsięwzięcia – informację o planowanym przedsięwzięciu, mapę ewidencji gruntów z naniesionym przebiegiem drogi.

Zgodnie z  § 3 ust. 1, pkt. 56  Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 09 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2004 r. Nr 257, poz. 2573 z późn. zm.) w/w przedsięwzięcie jest zakwalifikowane do rodzajów inwestycji, dla którego wymagane może być sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko o których mowa w art. 51 ust. 1, pkt.2 ustawy z dnia 27.04. 2001 r – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. nr 62, poz. 627 ze zm.)

Przedstawiony wniosek spełnia wymagania formalne, określone w art. 46a ust. 4 i art. 50 ust.2 ustawy Prawo ochrony środowiska.

W związku z powyższym, zgodnie z art. 46 ust. 3 ustawy Prawo ochrony środowiska przeprowadzono postępowanie w przedmiotowej sprawie dotyczące obowiązku opracowania raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i uzyskano opinie (stanowisko)  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ropczycach nr PSNZ. 465-23/1/06
z dnia 13 września 2006r. i Starosty Ropczycko – Sędziszowskiego w Ropczycach nr ROŚ. 7634/25/06 z dnia  13 września 2006  r. wyrażające (stwierdzające) opinię :

„iż przedmiotowe przedsięwzięcie nie wymaga sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko ”.

Po przeanalizowaniu charakterystyki inwestycji oraz jej lokalizacji, uwzględniając opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego
w Ropczycach i Starosty Ropczycko – Sędziszowskiego w Ropczycach, wydano postanowienie Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego z dnia 22.09.2006 r. nr PP i GG. 7660/P/6/06  o zwolnieniu z obowiązku sporządzania raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

W trakcie dalszego postępowania uzyskano pozytywne uzgodnienie warunków realizacji w/w przedsięwzięcia od:

- Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ropczycach  zawartą w Postanowieniu syg. akt. PSNZ. 460-18/1/2006 z dnia 09 października 2006 r.i Starosty Ropczycko – Sędziszowskiego w Postanowieniu syg. akt. ROŚ. 7633/17/2006 z dnia 17 października 2006r. 

uzgadniających w trybie art. 48 ust. 2, pkt. 1 i 4 oraz art. 57 ust. 1 ustawy z dnia 27.04.2001 r – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. nr 62, poz. 627 ze zm.) .

W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji decyzji.                          

Charakterystyka przedsięwzięcia stanowi załącznik nr 1 do przedmiotowej decyzji i jest jej integralną częścią.

P O U C Z E N I E

1. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wiąże organ wydający decyzję o której mowa w art. 46 ust. 4 pkt. 2-9, art. 56 ust. 9.

2. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dołącza się do wniosku o wydanie decyzji o której mowa w art. 46 ust. 4, wniosek ten powinien być złożony nie później niż przed upływem dwóch lat  od dnia w którym decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stała się ostateczna art. 46 ust. 4b.

3. Termin o którym mowa w ustępie 4 b, może ulec wydłużeniu o dwa lata, jeżeli realizacja planowanego przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko przebiega etapowo oraz nie zmieniły się warunki określone w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

 

            Od decyzji niniejszej służy stronom odwołanie do  Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie , za moim pośrednictwem w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.

Przy wnoszeniu odwołania obowiązuje opłata skarbowa  w wysokości 5 zł i po 50 gr od każdego załącznika.

 

 

 

 

 

Otrzymują:

1.Ref. Rozwoju Gosp. i Promocji Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp.

2. Podkarpacki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie,

    Inspektorat Dębicko-Ropczycki, 39-200 Dębica, ul. Rzeszowska 76

3. Powiat Ropczycko-Sędziszowskie –

    Zarząd Dróg Powiatowych 39-100 Ropczyce, ul. Konopnickiej 5

4. a/a

 

 

 

Do wiadomości:

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ropczycach, ul. Krisego 1

Starostwo Powiatowe –Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

      w Ropczycach, ul. Konopnickiej 5

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

do decyzji nr PP i GG 7660/11/06 z dnia 22.11.2006 r.

 

Charakterystyka przedsięwzięcia:

polegającego na przebudowie ulic: Ogrodowej i Piekarskiej w Sędziszowie Młp.

z kanalizacją deszczową na działkach nr ewid. 496, 574, 601, 1698, 1699/3, 1699/5.

w miejsce istniejącej nawierzchni z trylinki na ulicy Ogrodowej oraz zniszczonej

nawierzchni asfaltowej na ulicy Piekarskiej zaprojektować nawierzchnię bitumiczną

na podbudowie z kruszywa łamanego, natomiast chodniki zaprojektować z kostki betonowej.

 

1. Przebudowa jezdni i chodnika obejmuje:

   - przebudowę jezdni z warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego,

      warstwy wiążącej z betonu asfaltowego i warstwy z kruszywa  łamanego,

  -   nawierzchnię chodnika z kostki betonowej.

 

2.  Kanalizacja deszczowa przedmiotowych ulic obejmuje:

    Odprowadzenie wód opadowych do rzeki Budzisz poprzez montaż osadnika i separatora na

    kanalizacji (separator części stałych i ropopochodnych):

    -  studni rewizyjnych  26 kpl.,

    -  wpustów ulicznych  36 szt.,

    -  osadnika 1 kpl.,

     -  separatora 1 kpl.,

     -  kanałów żelbetowych :  Ø 0,30m  227 m, Ø  0,40m – 398 m.

 

Na terenie przeznaczonym pod realizację zamierzonej inwestycji nie występuje szata roślinna.

W bezpośrednim sąsiedztwie ulic planowanych do przebudowy znajduje się zabudowa mieszkaniowo-usługowa. 

««« powrót
Liczba odwiedzin: 953942

Telefon: (017) 2216 001 Fax: (017) 2216 313
e-mail: um@sedziszo w-mlp.pl    www.sedz iszow-mlp.pl