Rejestr zmian 

Treść archiwalna z dnia: 2014-03-04 12:31:58Przedmiotowy zakres działalności / Ochrona Środowiska / Decyzje środowiskowePostanowienie - 2011-02-11

Postanowienie o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko

                                                                              Głogów Młp. 2011-02-11

GK-7627/13/10/11


 

POSTANOWIENIE


 

Działając na podstawie:

art. 123 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.)

art. 59 ust. 1 pkt. 2, art. 63 ust. 1 i 2, art. 64 ust. 1 pkt 1, art. 65 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.)

po rozpatrzeniu wniosku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie – Oddział w Sanoku, ul. Sienkiewicza 12, 38-500 Sanok, w imieniu którego występuje Pan Józef Potera, Dyrektor Geologi Oddziału w Sanoku z dnia 25.11.2010 r. dotyczącego wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Przedłużenie koncesji Głogów Małopolski – Łańcut na poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin (ropy naftowej i gazu ziemnego) wykonywane metodą otworów wiertniczych o głębokości większej niż 1000 m”.

p o s t a n a w i a m

nie istnieje potrzeba przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Przedłużenie koncesji Głogów Małopolski – Łańcut na poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin (ropy naftowej i gazu ziemnego) wykonywane metodą otworów wiertniczych o głębokości większej niż 1000 m”.

UZASADNIENIE

W dniu 25 listopada 2010 r. do Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp. wpłynął wniosek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie – Oddział w Sanoku, ul. Sienkiewicza 12, 38-500 Sanok, w imieniu którego występuje Pan Józef Potera, Dyrektor Geologi Oddziału w Sanoku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Przedłużenie koncesji Głogów Małopolski – Łańcut na poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin (ropy naftowej i gazu ziemnego) wykonywane metodą otworów wiertniczych o głębokości większej niż 1000 m”.

Do wniosku Inwestor dołączył wymagane prawem dokumenty, w tym m. in. Kartę informacyjną przedsięwzięcia zawierającą dane określone w art. 3 ust. 5 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Planowane przedsięwzięcie będzie polegało na przeprowadzeniu prac geologiczno-poszukiwawczych złóż kopalin ropy naftowej i gazu ziemnego, na obszarze koncesyjnym „Głogów Małopolski - Łańcut". Przewidywany zakres prac będzie obejmował:

• odwiercenie l otworu poszukiwawczego o głębokości 2700 m±10%,

• odwiercenie l otworu poszukiwawczego o głębokości 2100 m±10%,

• wykonanie prac grawimetrycznych i prac magnetotellurycznych,

• wykonanie badań sejsmicznych 3D o łącznej powierzchni profili ok. 20 km2,

• wykonanie badań sejsmicznych 2D o łącznej długości profili ok. 20 km.

Na podstawie § 3 ust. l pkt 43 lit. d rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. Nr 213, poz. 1397) - „poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin wykonywane metodą otworów wiertniczych o głębokości większej niż 1000 m”, oraz art. 173 ust. 2 pkt 2 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, inwestycję należy zaliczyć do przedsięwzięć określonych w art. 59 ust. l pkt 2 ww. ustawy, tj. do planowanych przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, których realizacja zgodnie z art. 71 ust. 2 pkt 2 ww. ustawy wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

W dniu 30 listopada 2010 r. Burmistrz Głogowa Młp. zwrócił się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z zapytaniem o potrzebę sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko tego przedsięwzięcia. W odpowiedzi Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska postanowieniem z dnia 24.01.2011 r. znak: WOOŚ.4240.17.8.2011.BK-2 wyraził opinię o braku obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Mając na uwadze zapisy art. 63 ust. l ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, analizując:

1) lokalizacja, skala przedsięwzięcia, wielkość zajmowanego terenu i charakter inwestycji

Planowana inwestycja realizowana będzie w granicach obszaru koncesyjnego „Głogów Małopolski - Łańcut" zajmującego łączną powierzchnię 91,43 km2. Obszar ten zlokalizowany jest na terenie powiatu rzeszowskiego (gmina Głogów Młp. i Trzebownisko) i powiatu łańcuckiego (gmina Czarna, Białobrzegi i Łańcut). Prace poszukiwawczo-rozpoznawcze prowadzone będą wyłącznie poza terenami zamkniętymi. Tylko w przypadku konieczności, może nastąpić przekroczenie przez tory kolejowe lub przejazd drogami pojazdów geofizycznych. W ramach realizacji przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone:


 

Badania grawimetryczne

Terenowe pomiary grawimetryczne i towarzyszące im prace geodezyjne, a także podstawowe prace obliczeniowe, (wykonywane na bieżąco po zakończeniu każdego etapu pomiarów terenowych), stanowią pierwszy etap specjalistycznych badań grawimetrycznych i zrealizowane zostaną zgodnie z projektem prac geofizycznych. Zakres prac obejmuje wykonanie zdjęcia grawimetrycznego w obrębie planowanego obszaru wnioskowanej koncesji. Badania grawimetryczne przeprowadzone zostaną przy użyciu specjalistycznego sprzętu, tzw. grawimetrów (o wadze do 12 kg). Przyrządy te w trakcie pomiarów ustawia się na poboczu drogi, bez jakiegokolwiek naruszenia podłoża. Czas wykonania pomiarów grawimetrycznych wynosi około 5-15 minut.


 

Prace magnetotelluryczne

Prace terenowe polegają na rejestracjach pola elektromagnetycznego na kolejnych stanowiskach pomiarowych wzdłuż zaprojektowanych linii profili. Źródłem tego pola jest dipol prądowy oddalony od punktu pomiarowego ok. 3 - 6 km. Podstawowy układ pomiarowy metodą magnetotelluryczną - CSMAT składa się z aparatury pomiarowej wolnostojącej, kabli i elektrod niepolaryzujących, służących do rejestracji składowych elektrycznych pola elektromagnetycznego, czujnika magnetycznego i kabla ekranowego transmitującego sygnał pomiarowy z czujnika do aparatury pomiarowej. Czas trwania cyklu pomiarowego wykosi ok. l godziny. Metodyka pomiarów pozwala jednak na lokalizowanie układu prądowego w miejscach gdzie ich praca nie będzie uciążliwa dla środowiska. Metodyka pomiarów magnetotellurycznych nie wymaga prac ziemnych (typu wykopy, wiercenia), czy prac strzałowych. Najistotniejsze elementy środowiska geologicznego: warunki hydrogeologiczne i struktura warstwy przypowierzchniowej w trakcie oraz po zakończeniu pomiarów pozostają nienaruszone.


 

Prace sejsmiczne

Prace w terenie rozpoczynać się będą wytyczeniem przez grupę sejsmiczną punktów wzbudzania i rejestracji drgań. Przy wyznaczaniu punktów wzbudzania stosowane będą zarządzenia i przepisy ogólne, określające bezpieczne odległości od budynków mieszkalnych, infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i gazowniczej oraz stref objętych ochroną. Na tej podstawie zostanie sporządzony szczegółowy polowy szkic sytuacyjny wyznaczonych punktów, na którym uwidocznione są również drogi dojazdu, linie energetyczne wysokiego i niskiego napięcia, ukryte urządzenia podziemne, tory kolejowe, zbiorniki itp. znajdujące się na linii i w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanych profili. Planowane prace sejsmiczne realizowane będą metodą wibratorową. W przypadku tej metody fala sejsmiczna jest wywoływana przez zespół 3-4 sprzężonych ze sobą i ustawionych wzdłuż linii profilu wibratorów (samojezdnych urządzeń do wzbudzania drgań). Drgania o częstotliwości 6 - 120 Hz przenoszone są do gruntu przez płytę wibratora w czasie około 10 - 16 s, tzw. l sweep. Na każdym punkcie wzbudzanych jest ok. 12-16 sweepów. Cały cykl pomiarowy na jednym punkcie trwa około 5 minut. Teren zajęty każdorazowo dla potrzeb wzbudzania i zarejestrowania fali sejsmicznej wynosi około 100 m2. Do obiektów towarzyszących, niezbędnych do funkcjonowania grupy sejsmicznej należy baza samochodowa - zagrodzony i dozorowany plac wydzierżawiony na okres prac terenowych. Na terenie bazy garażowane będą wibratory oraz samochody ciężarowe. Baza zlokalizowana będzie na terenach już zagospodarowanych (istniejące utwardzone place, parkingi, tereny przemysłowe), które znajdują się w najbliższym otoczeniu obszaru prac.

W trakcie lokalizacji prac sejsmicznych, dla potrzeb komunikacji, przemieszczania się pojazdów geofizycznych, wykorzystywana będzie istniejąca sieć dróg bitych, polnych oraz duktów leśnych.


 

Prace wiertnicze

Prace te prowadzone będą zgodnie z Planami Ruchu zatwierdzonymi przez Urząd Górniczy na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2005 r. Nr 228, poz. 1947 ze zm.).

Prace wiertnicze składać się będą z następujących etapów:

montażu obejmującego budowę drogi dojazdowej, niwelację terenu, podłączenia do linii energetycznej, wodociągowej lub budowę studni, zamontowanie urządzenia wiertniczego, rozmieszczenie zaplecza magazynowo-technicznego,

wierceń dla otworów o zakresie gł. do 4000 m prowadzonych przy pomocy urządzeń wiertniczych o napędzie spalinowym i napędzie spalinowo-elektrycznym;

zabiegów specjalnych dotyczących udostępnienia i opróbowania złoża, polegających na perforacji strefy złożowej i uaktywnieniu złoża przez zastosowanie zabiegów intensyfikacyjnych jak np.: szczelinowanie lub przemywanie, wybudowanie drogi dojazdowej do wiertni, którą poruszać się będą pojazdy obsługujące działalność wiertni oraz pracownicy wiertni,

likwidacji i demontażu; w przypadku dalszej przydatności odwiertu do późniejszej eksploatacji nastąpi jego zagłowiczenie i zabezpieczenie; w przypadku negatywnego wyniku prób złożowych otwór zostanie zlikwidowany przez wykonanie korków cementowych, a następnie będzie wykonywany demontaż urządzenia i elementów zabudowy terenu wiertni; równocześnie przeprowadzona będzie rekultywacja terenu.


 

2) brak powiązań z innymi istotnie oddziałującymi na środowisko przedsięwzięciami

Wszelkie prace poszkiwawczo-rozpoznawalne zostaną przeprowadzone z zastosowaniem sprawnych technicznie maszyn i urządzeń wiertniczych oraz w sposób jak najmniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców i otaczającego środowiska.

W szczególności nie będzie dochodziło do kumulowania się oddziaływań przedsięwzięć znajdujących się na obszarze, na którym będzie zlokalizowane przedmiotowe przedsięwzięcie. Ustalono także, brak powiązań projektowanego zamierzenia z innymi istotnie oddziałującymi na środowisko przedsięwzięciami.


 

3) ograniczone ryzyko wystąpienia awarii, przy uwzględnieniu używanych substancji stosowanych technologii

Prace wiertnicze realizowane w ramach projektowanego przedsięwzięcia przeprowadzone będą zgodnie z Planami Ruchu zatwierdzonymi przez Urząd Górniczy na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2005 r. Nr 228, poz. 1947 ze zm.). Plan Ruchu jest sporządzany i zatwierdzany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14 czerwca 2002 r. w sprawie planów ruchu zakładów górniczych (Dz. U. Nr 94, poz. 840 z dnia 14.06.2002 r.).


 

4) emisja i występowanie innych uciążliwości

Na etapie realizacji inwestycji źródłem oddziaływań mających wpływ na stan jakości powietrza będą: maszyny i urządzenia wiertnicze wykorzystywane do prac montażowych i wiertniczych oraz pojazdy transportujące materiały niezbędne do wykonania tych robót. Podczas prac emisja niezorganizowana zanieczyszczeń z wymienionych powyżej źródeł będzie na bardzo niskim poziomie i czasowo ograniczona do godzin prowadzonych prac. Uciążliwości te będą miały charakter krótkotrwały i odwracalny, nie kumulujący się w środowisku. Źródłem hałasu w okresie realizacji przedsięwzięcia będzie hałas komunikacyjny związany z ruchem pojazdów dostawczych, a także związany z pracującymi maszynami i urządzeniami technicznymi. Może to spowodować krótkoterminowe przekroczenia dopuszczalnego poziomu hałasu emitowanego w porze dziennej, w terenie przyległym do miejsca prowadzenia robót budowlanych. Zmiana klimatu akustycznego będzie jednak miała charakter czasowy i ustąpi wraz z zakończeniem prac. Zapewniona zostanie odpowiednia organizacja robót, lokalizacja zaplecza i bazy sprzętu na terenach już zagospodarowanych oraz utrzymany właściwy stan techniczny bazy sprzętowej. Wody opadowe z powierzchni utwardzonych i uszczelnionych będą spływały do studzienek, a następnie będą zbierane do specjalnie przygotowanego zbiornika metalowego. Prowadzenie prac, w sposób zapewniający oszczędne korzystanie z terenu. Dla minimalizacji zagrożenia zanieczyszczeniem wód powierzchniowych i gruntowych zostaną zainstalowane szczelne stalowe zbiorniki, które będą sukcesywnie opróżniane, a ścieki wywożone do oczyszczalni ścieków. Powstające odpady będą magazynowane w wydzielonym miejscu i systematycznie przekazywane do odzysku bądź unieszkodliwienia.


 

5) wykorzystanie zasobów naturalnych

Podczas prowadzenia prac sejsmicznych i wiertniczych na obszarze koncesji przewiduje się stosowanie urządzeń o napędzie spalinowym lub spalinowo-elektrycznym. Będą to: wibratory, agregaty prądotwórcze, pompy płuczkowe, wyciąg wiertniczy; ponadto: głowica płuczkowa, wielokrążek, stół obrotowy oraz system oczyszczania płuczki. Nośnikiem energii tych urządzeń będzie olej napędowy i etylina. Innymi materiałami używanymi na etapie prowadzonych robót będzie olej silnikowy, przekładniowy i hydrauliczny oraz smary.

Na etapie prac sejsmicznych przewidywane zapotrzebowanie na wodę będzie wynosiło ok. 120 m3/dobę. Natomiast zużycie wody na etapie prac wiertniczych będzie kształtowało się w granicach ok. 20 - 40 m3/dobę, a w okresie grzewczym dodatkowo zwiększone o ok. 10-25 m3/dobę.


 

6) zastosowane rozwiązania chroniące środowisko:

Ze względu na charakter planowanej inwestycji i funkcji jaką będzie pełnić na etapie eksploatacji nie będzie ona źródłem ponadnormatywnych oddziaływań na środowisko oraz zdrowie i życie ludzi. Inwestor przewiduje następujące rozwiązania ograniczające jej wpływ na otoczenie.

  • stosowanie maszyn i urządzeń, posiadających stosowne atesty i aprobaty techniczne,

  • zapewnienie odpowiedniej organizacji robót, lokalizacji zaplecza i bazy sprzętu na terenach już zagospodarowanych, w odległości nie mniejszej niż 100 m od powierzchniowych cieków wodnych,

  • w trakcie prac przygotowawczo-montażowych zdjęcie z powierzchni terenu wiertni warstwa gleby, która będzie złożona w postaci wału okalającego plac wiertni, a po likwidacji wiertni zostanie wykorzystana przy rekultywacji terenu,

  • lokalizacja urządzeń wiertniczych w znacznych odległościach od obszarów chronionych pod względem akustycznym, ograniczając uciążliwość hałasową, w tych fazach prac,

  • oszczędne korzystanie z terenu w czasie wykonywanych robót,

  • wyznaczanie linii wzbudzania sejsmicznego w taki sposób, aby punkty wzbudzania fali sejsmiczne i przemieszczanie pojazdów taboru sejsmicznego odbywało się po ściśle wytyczonych szlakach przy wykorzystaniu sieci istniejących dróg lokalnych, polnych, przecinek leśnych, ograniczając możliwe odkształcenia gruntu,

  • używanie łatwousuwalnych, nie pozostawiających trwałych śladów materiałów do oznaczenia linii profilu,

  • rozkładanie ręcznie aparatury pomiarowej (geofony, przewody),

  • w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia produktami ropopochodnymi będą stosowane materiały sorpcyjne (np. diatomit), uniemożliwiając przedostanie się tych substancji do środowiska gruntowo-wodnego,

  • podczas wykonywanych robót używanie do napędu silników spalinowych paliw o wysokiej jakości oraz prowadzenie racjonalnej gospodarki paliwami,

  • używanie do ogrzewania wytwornic pary lub kotłowni kontenerowych opalanych olejem,

  • po zakończeniu realizowanych prac, ewentualne zmiany ukształtowania terenu zostaną przywrócone do stanu poprzedniego przez ponowne wyprofilowanie gruntu,

  • poziomy wodonośne występujące w górotworze będą zabezpieczone przed ich połączeniem przez rurowanie i cementowanie (korki cementowe),

  • teren pod zbiornikami paliwa i pojemnikami z odpadami niebezpiecznymi będzie wyłożony płytami betonowymi wyspoinowanymi cementem i szczelnie zabezpieczony folią PEHD.

  • wokół wiertni zostaną wykonane rowy opaskowe odprowadzające wody opadowe,

  • materiały płuczkowe będą przechowywane w specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach lub odpowiednio zabezpieczonych miejscach, przed opadami atmosferycznymi,

  • ścieki oraz odpady komunalne będą gromadzone w szczelnych zbiornikach i sukcesywnie wywożone do oczyszczalni ścieków lub na najbliższe składowisko odpadów,

  • zostanie wykonana kontrola wpływu prac wiertniczych na jakość wody i gruntu, na terenie wiertni i przyległym poprzez wykonanie badań chemicznych przed rozpoczęciem prac wiertniczych, jak i po ich zakończeniu,

  • odpady płuczkowe i urobek skalny będą magazynowane w szczelnych stalowych zbiornikach i sukcesywnie wywożone na składowisko odpadów lub do unieszkodliwiania,

  • ścieki oraz odpady komunalne będą gromadzone w szczelnych zbiornikach i sukcesywnie wywożone do oczyszczalni ścieków lub na najbliższe składowisko odpadów,

  • prowadzenie właściwej gospodarki odpadami poprzez ich selektywne gromadzenie i magazynowanie w szczelnych pojemnikach, a następnie przekazywane do odzysku bądź unieszkodliwienia.


 

7) transgraniczny charakter oddziaływania przedsięwzięcia na poszczególne elementy przyrodnicze

Uwzględniając lokalizację przedmiotowego przedsięwzięcia w znacznej odległości od granicy państwa oraz jego przewidywany lokalny zasięg oddziaływania na etapie realizacji i eksploatacji nie zachodzą możliwości generowania przez przedmiotową inwestycję oddziaływań o charakterze transgranicznym.


 

8) obszary wymagające specjalnej ochrony ze względu na występowanie gatunków roślin i zwierząt lub ich siedlisk przyrodniczych objętych ochrona, w tym obszary Natura 2000 oraz pozostałe formy ochrony przyrody

Przedmiotowa inwestycja planowana jest do zlokalizowania poza granicami wielkopowierzchniowych form ochrony przyrody, o których mowa w art. 6 ust. l ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2009 r. Nr 151, poz. 1220 ze zm.), w tym poza granicami obszarów Natura 2000. Najbliższymi obszarami Natura 2000 względem:

prac wiertniczych prowadzonych w gm. Łańcut, jest obszar mający znaczenie dla Wspólnoty „Nad Husowem" (PLH180025), zlokalizowany w odległości około 6,2 km od granic miejsca realizacji przedsięwzięcia i prowadzonych w gm. Trzebownisko jest obszar mający znaczenie dla Wspólnoty „Lasy Leżajskie" (PLH180047), położony w odległości około 8,9 km od granic miejsca realizacji przedsięwzięcia;

badań sejsmicznych wykonywanych w gm. Głogów Małopolski, jest obszar specjalnej ochrony ptaków „Puszcza Sandomierska" (PLB180005), zlokalizowany w odległości około 0,1 km od granic miejsca realizacji przedsięwzięcia.

Jak wynika z przedłożonej dokumentacji, przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w terenie rolniczym i leśnym. W ramach planowanego przedsięwzięcia planowane są prace sejsmiczne oraz prace wiertnicze m.in.: odwiercenie 2 otworów poszukiwawczych, wykonanie prac grawimetrycznych i magnetotellurycznych oraz wykonanie badań sejsmicznych 3D i 2D. Prace sejsmiczne nie spowodują jakichkolwiek naruszeń podłoża. Linie wzbudzeń sejsmicznych zostaną wyznaczone w taki sposób aby przemieszczanie taboru sejsmicznego odbywało się przy maksymalnym wykorzystaniu istniejących dróg W przypadku wykonywania prac wiertniczych, zlokalizowanych w terenach leśnych, może zajść konieczność wycinki drzew.

Mając na uwadze lokalizację, zakres i charakter planowanej inwestycji oraz skalę i rodzaj generowanych oddziaływań, a także rozwiązania chroniące środowisko stwierdzono, że planowane przedsięwzięcie nie będzie w sposób znaczący oddziaływać na przedmiot i cele ww. Obszarów Natura 2000, na integralność tych obszarów i spójność sieci Natura 2000. W związku z powyższym nie ma obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, a tym samym oceny oddziaływania, wymaganej art. 6.3 Dyrektywy Rady 92/43/EWG z dnia 21 maja 1992 r. w sprawie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory.

uznano, że przedsięwzięcie nie wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko i sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko.

Przedsięwzięcie którego dotyczy wniosek nie zalicza się do przedsięwzięć, o których mowa w art. 59 ust. l pkt l ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199 poz. 1227 z późn. zm.).

Z uwagi na niewielką skalę i zasięg oddziaływania oraz biorąc pod uwagę zebraną dokumentację należy stwierdzić, że przeprowadzenie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko w ramach, którego sporządzony zostanie raport o oddziaływaniu na środowisko nie jest konieczny.

Wobec tego postanowiono orzec jak w sentencji.

Niniejsze postanowienie zostaje podane do publicznej wiadomości przez zamieszczenie na

stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp.: www.glogow-mlp.pl, oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń tut. Urzędu ul. Rynek 1, w celu powiadomienia zainteresowanych właścicieli nieruchomości.


 

Pouczenie:

Przedmiotowe postanowienie jest ostateczne i nie przysługuje stronom zażalenie.



 

Otrzymują :

  1. Wnioskodawca

  2. Strony postępowania

  3. a/a

Do wiadomości:

  1. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska

35-001 Rzeszów, al. Józefa Piłsudskiego 38

Liczba odwiedzin: 467828

Urząd Miejski w Głogowie Małopolskim
tel. +48 17 789 7000
e-mail umig@glogow-mlp.pl
www.glogow-mlp.pl